Temel Reis Ispanak Tarihi – Popeye The Sailor

Popeye the Sailor, ıspanağa olan tutkusuyla tanınıyor ve karakterin popülaritesi, nesiller boyu çocukların güçlü bir şekilde büyümek umuduyla bu türden sık sık pişirilmiş yeşilliklerle zorla beslenmesine yol açtı.

 

Ispanak, özellikle çiğ olduğu zaman besin değerinden yoksun olmasa da, kaç tane düşkün annenin Temel Reis’in ıspanağının aslında bir şaka olduğunu ve sebzenin kokaini temsil ettiğinin farkında olduğu sorgulanmalıdır – yaratıcı ortamda çok popüler bir ilaçtır. Popeye, ve etkileri güçte ani artışlar içeriyor.

 

Bu, denizcilerin en sevdiği yeşilin gerçek semiyotik anlamının çok iyi farkında olan bitkin sofistike kesimin Amerika tarım arazilerinin cahil zevki pahasına bir şaka olarak başlamış olsa da, kokainin ıspanak endüstrisine büyük ölçüde yardımcı olduğu söylenebilir.

Temel Reis’in ilk ünü yıllarında yeşilin satışları üç katına çıktı – ve dondurulmuş ıspanak hazır olduğunda yeniden ikiye katlandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Tarihi seven tarih araştırmaları yapan bir öğretmenim. Tarih öğretmeni değilim ancak tarihi çok seviyorum. Özgün tarihi bilgiler veren yazılar yazıyorum. Tarihsever herkesi de bu platforma bekliyorum. I just love history.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.