Muhteşem Yüzyıl Serisi Gerçeği Yansıtıyor mu?

Türk dizileri son zamanlarda tüm dünyada izleniyor.

Örneğin, Magnificent Century Serisi Avrupa, Rusya ve Arap ülkelerinde popülerdir.

Ama bir sorumuz var. Türk dizileri gerçeği yansıtıyor mu? Bu soruya Türk vatandaşı olarak cevap vereceğim. Muhteşem Yüzyıl Türk dizisi  mi izleyeceksiniz? Önce okuyunuz. 

Muhteşem Yüzyıl Serisi Gerçeği Yansıtıyor mu? Türkiye’de yayına başladığında muhteşem yüzyılın hikayesini anlatacağım. Türkler tarihleriyle gerçekten gurur duyuyor. Özellikle Osmanlılar. Ama önce bilmelisiniz ki Türkler aynı zamanda müslümandır. Demek ki İslam’da kurallar var.

Bu sebeple Muhteşem Yüzyıl İslam toplumları tarafından çok eleştirilmiştir çünkü Süleyman Sultan dizisinde daha çok Harem’de yer almaktadır ve dizide bol bol se sahnesi yer almaktadır. Türklerin müslüman olduğunu ve İslam’ın kuralları olduğunu söyledim. Seks ve çıplaklık İslam tarafından yasaklanmıştır. İnsanlar dizinin sadece yalan olduğunu düşündü.

Gerçek hikayeleri göstermiyorlar. Süleyman dizide sadece seks düşünüyor. Örneğin Hürrem Sultan. Güçlü bir kadındı ama gerçekten düşündüğünüz gibi değildi.

Tabii ki bu sadece bir kurgu. Öyleyse diğer tarafta, birçok insan “gerçek veya yalanlar için endişelenmenize gerek yok, bu sadece bir kurgu” dedi.

Birçok Tarihçi, Dizinin Gerçeği yansıttığını düşünüyor Dizinin yapımcısı, “Senaryo için tarihçilerle çalışıyoruz. Sahte bir hikaye yazmıyoruz. Dizideki kostümler ve hikayeler otoritatif tarihçiler tarafından sağlanıyor.

Türkiye’deki dindar insanlar diziyi izlemedi ve protesto etti. Ancak dizi aynı zamanda Türkiye’de de çok popülerdi.

Türkiye’de popülerdi ama Arap ülkelerinde popülerdi. İslam toplumunun veya insanların ne düşündüğü umrumda değil, tek bir gerçek var: Dizi adı kadar muhteşemdi. Kostümler, süslemeler ve aşk hikayeleri.

Youtube’dan izlerseniz yorumları görebilirsiniz. Bir yorum gerçekten komikti: “Game of Thrones’tan hala daha iyi” Sen ne düşünüyorsun?

Türk dizilerinin gerçekleri yansıttığını düşünüyor musunuz?

Aşağıdaki yorum bölümünden duygularınızı yazınız..

Okuduğunuz için teşekkürler. Daha fazla bilgi için Web sitemize kayıt olabilir ve hikayelerinizi yazabilirsiniz.

Magnificent Century Series Reflect The Reality?

Turkish Series are being watched all over the world in recent. For example, Magnificent Century Series are popular in europe, russia and arabic countries. But we have a question. Are Turkish Series reflect the reality? I will answer this question as a turkish citizen. You are reading Magnificent Century turkish series 2021?

I will explain magnificent century’s story when it started to broadcast in turkey. Turks really proud of their history. Expecially The Ottomans. But firstly you should know that Turks are muslim at the same time.

 

So there are rules in Islam. For this reason, Magnificent Century has criticized by islamic societies a lot because in the series,Süleyman The Sultan, is mostly in the Harem and there are lots of se scene in the series. I said turks are muslim and Islam has rules. Sex and nudity are forbitten by Islam. People thought that the series is just lies.

 

They dont show the real stories. Süleyman just thinking sex in the series. For example Hurrem Sultan. She was a strong lady but she was not really you think. Of course its just a fiction. So on the other side, many people said that ” no need to worry about for real or lies, its just a fiction”.

 

Many Historians thinks that The Series reflects the Truth

 

 

The procuder of the series said that:” we work with historians for the scenario. We dont write a fake story. The costumes and stories in the series are provided by autoritative historians.

 

Religious people in the turkey did not watch the series and protest it. But the series was very popular in turkey at the same time. It was popular in turkey but it was popular in arabic countries. I dont care what islamic society or people think, there is a one truth: The series was really magnificent as its name.

Costumes, decorations and love stories. If you watch it from youtube you can see the comments. A comment was really funny : “still better than Game of Thrones”

 

Labels: Magnificent Century turkish series 2021

What do you think? Do you think turkish series reflects the truths? Comment below. Thanks for reading.

For more stories please here!

You can register our website and write your stories.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Tarihi seven tarih araştırmaları yapan bir öğretmenim. Tarih öğretmeni değilim ancak tarihi çok seviyorum. Özgün tarihi bilgiler veren yazılar yazıyorum. Tarihsever herkesi de bu platforma bekliyorum. I just love history.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yazıya yorum yazın.

    Unutmayın, düşünceleriniz başkalarına yararlı olabilir.