CHP’nin adayı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu herkesin merakle beklediği o soruya cevap verdi! Cumhurbaşkanı adaylığına CHP’den kimin çıkacağı merakla bekleniyordu! İşte adayları..

Kılıçdaroğlu azca önce açıkladı!Özgür Demirtaş yada Muhtar şehir’in Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında sorulara cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “Birincisi, kimseye ‘Sen olmazsın’ veya ‘olamazsın’ demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben ‘olmaz’ deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum” sözlerine yer verdi. Gazeteci kararlı Çapa, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının daha önce CEO’luk yapmış biri olacağını iddia etti. Çapa’nın iddialarının ardından bir de ekonomist Özgür Demirtaş’ın adaylığı gündeme geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, iki isim hakkında yöneltilen soruya “hiç kimseye olmaz” demedim diyerek açık kapı bıraktı.

“ADAYLIK İÇİN TALEP ÇOK”

Adaylık için çok talep bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Öyle bir şey yok. Yani çok birey geliyor. İş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan, başka kesimlerden… Rapor yazıp getirenler, özgeçmiş bırakanlar oluyor. Böyle bir beklenti var. Sanıyorum öteki liderlere de gidenler var” diyen CHP lideri, “Ben herkese aynı şeyi söylüyorum. Buna Millet İttifakı olarak karar vereceğiz. Ve henüz Sayın Meral Akşener ile olsun, görüştüğümüz diğer liderlerle olsun talibin kim olması gerektiği mevzusunda bir mevzuşmamız olmadı” ifadelerini kullandı.

“KİMSEYE OLMAZ DEMEDİM”

Gazeteci Murat Yetkin’in sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Peki, gelenlere ‘Olmaz’ deyip söylentilerin önünü kesme yoluna niçin gitmiyorsunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Birincisi, hiç kimseye ‘Sen olmazsın’ yahut ‘olamazsın’ demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak kim bilir bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben ‘olmaz’ deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum. İkincisi, böyle bir negatif dil kullanmak benim doğfakat aykırı. Fakat ben hiç kimseye pozitif bir yanıt vermiş de değilim. Onlarca defa adayı birlikte belirleyeceğimizi söyledim, söylüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir